Jedno z najczęstszych pytań.. co zamiast kwiatów dla Pary Młodej? 🙂 Patrząc z innej strony jest to jeden z nielicznych dni w Waszym życiu, gdzie można dostać tyle kwiatów. 🙂  Ale szczerze.. za nim wy będziecie mogli nacieszyć się tymi kwiatami to już dawno zwiędną. Ślub to czas bardzo intensywny i tyle rzeczy się wokół Was dzieje, że prezenty, a tym bardziej kwiaty schodzą na drugi plan.

No to parę propozycji, co możecie zażyczyć sobie od gości zamiast kwiatów 🙂

 • zdrapki, totolotek; jedna z nielicznych szans na wygranie szóstki w totka, albo głównej wygranej w zdrapkach.  A jedna z nielicznych szans, bo kiedy jak nie na swoim ślubie będziecie mieli tyle zdrapek czy kuponów? Wiadomo też, że duża ilość losów nie daje gwarancji wysokiej wygranej, ale jak to się mówi.. jest ryzyko jest zabawa.
 • alkohole, wina; kolejna nieliczna okazja, tym razem, aby uzupełnić swój barek na maksa. Okazja do posmakowania różnych alkoholi, win itp.
 • słodycze; dla łasuchów idealny pomysł! tyle pyszności.. i końca nie widać.
 • książki; fajnie powiększyć swoją kolekcje biblioteczki, jak i brak zmartwień co robić w najbliższe wolne chwile.
 • zabawki albo artykuły szkolne; tego dnia możesz podzielić się swoim szczęściem z innymi, a dokładnie z dziećmi. Pomyśl ile jest dzieci, które marzą o nowym misiu, bądź o przyborach do szkoły. Satysfakcja z pomocy dzieciom – bezcenna!
 • fundacje, zbiórki; a może macie większą słabość do zwierzątek w schronisku, bądź zainteresowała Was jakaś akcja prowadzona przez fundację? Warto pomagać i dzielić się szczęściem z innymi.

slub

A jak poinformować gości? Najlepiej zamieścić wierszyk na zaproszeniu ślubnym, jest to fajny i kulturalny sposób przekazania informacji o tym co chcecie dostać. Pamiętajcie, iż kwiaty możecie zamienić nie na jedną rzecz, a np. na dwie, Panna Młoda może lubi wino, a Pan Młody słodycze i aby nikt nie był poszkodowany, goście podzielą się podarunkami dla Was 🙂

Parę propozycji wierszyków:

 • Bardzo chcemy wszystkich prosić by nam kwiatów nie przynosić
  Stąd wiadomość ku publice: Chcemy z winem mieć piwnicę!
  Nie koniecznie z winnic sławnych, za to pełną win półwytrawnych
  Wina włoskie, bądź też z Chile, zapewnią nam urocze chwile
 • Istnieje zwyczaj przychodzenia z bukietami,
  lecz my słodyczy jesteśmy smakoszami,
  więc jeśli macie ochotę podarować nam kwiatki,
  przynieście zamiast nich wino lub czekoladki.
 • Kwiatki choć piękne szybko przekwitają,
  dzieci z Domu Dziecka smutne minki mają.
  My zamiast kwiatków serdecznie prosimy
  o mały suvenir by zmienić ich miny.

Wierszyki pobrałam ze strony http://www.slubnezaproszenia.eu/.

Reszta należy do Was 🙂

Napisz komentarz