Coś innego, coś oryginalnego, coś pomysłowego.. 🙂 

Wiadomo, że najłatwiej dać parze młodej pieniądze w kopercie, ale czy to nie jest zbyt proste i banalne? 🙂

Najłatwiej zaczerpnąć inspirację do prezentu, gdy Para Młoda się określi co by chciała zamiast kwiatów – np. książki, totolotki, wino, ale co jeśli się nie określi? 🙂

Pudełko niespodzianka to jeden z takich pomysłów, gdzie poza najważniejszym prezentem , zawiera dodatkowo jeszcze małe prezenciki, które bardzo urozmaicą cały podarunek. Cały niuans jest również w tym, że dane prezenty w tym pudełku są określane na konkretne sytuację.. m.in.

  • na osłodę – słodycze,
  • na przyszłość – np. smoczek,
  • na pamiątkę – np. wspólne zdjęcie,
  • na kaca – tabletki na głowę,
  • na chłodne wieczory – herbata, świeczki,
  • na szczęście – 1 gr,
  • na zdrowie – alkohol itp.

Tyle ile pomysłów w głowie, tyle możesz prezencików sprawić Parze Młodej. 🙂

Ale od początku.. potrzebne jest pudełko – ja osobiście takiego rodzaju rzeczy najchętniej kupuje w sklepie pepco. Dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w kolorową tekturkę, taśmę, długopis, nożyczki i sianko dekoracyjne – wszystkie te rzeczy kupicie w sklepie papierniczym.

Z tekturki robimy pola w pudełku – tekturkę musimy wymierzyć na długość i szerokość pudełka + dodać po ok. 1 cm po dwóch stronach, aby końcówki zagnieść i przykleić taśmą samoprzylepną do pudełka. Aby całość była stabilna na długości, bądź szerokości trzeba tekturkę naciąć, a drugą część wsadzić do nacięcia. Za to sianko dekoracyjne tniemy na małe kawałki i wrzucamy do pustych pól.

Z pozostałych części tektury robimy małe prostokąty, na nich wpisujemy na jaką okoliczność ma się przydać dany prezent i taśmą samoprzylepną przyklejamy do pudełka przy konkretnym polu.

Ja w pierwszej kolejności zrobiłam 6 pól, docelowo wyszły 4. 😉 I wybrałam opcje: na zdrowie – dwie małe flaszki, na szczęście – totolotek i 2 x po 1 gr, na drobne wydatki – pieniążki i na osłodę – słodycze. 🙂

Efekty podsyłam poniżej. 🙂

omentarz

  1. Świetne! Sama bym chciała dostać taki prezent 🙂 Skrzyneczkę można później wykorzystać do przechowywania różnych drobiazgów, a więc z pewnością się przyda. Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z kreatywnymi upominkami na ślubach – może dlatego, że jednak większość osób nie posiada takich zdolności manualnych, a więc efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia.

    Ps. Też kocham Pepco za piękne i tanie dodatki do mieszkania. Zawsze wychodzę z całą reklamówką bardziej i mniej potrzebnych rzeczy.

Napisz komentarz