W jeden dzień całej Warszawy nie zwiedzisz 🙂

Mój wyjazd do stolicy był głównie spowodowany wielkim zapowiadającym się wydarzeniem żużlowym, a dokładnie Speedway Grand Prix na stadionie narodowym. Mając już plany na wieczór, dzień się automatycznie skrócił, więc i mniej było czasu na zwiedzanie.

Obecnie mamy dużo możliwości dostania się do stolicy. Auto to standardowy środek komunikacji, pkp również, nowościami jest pendolino – 3h z Gdańska do Warszawy, podróż bardzo przyjemna, dodatkowo otrzymasz napój z gumami orbit ;), polski bus – podróż trwa już dłużej, bo 5h, ale naprawdę nie jest źle, dodatkowo otrzymasz bułeczkę/drożdżóweczkę, soczek oraz lody 🙂 🙂 🙂 ostatnio również jest w modzie transport “blablacar” – zabierasz się z ludźmi jednym autem w konkretnym kierunku, z wcześniej omówioną ceną i terminem.

Noclegi od koloru do wyboru, spora różnorodność cenowa, ale też kwestia w ile osób przyjeżdżasz. Jak jedziesz w więcej osób to polecam wynajęcie apartamentu w Dolcan, na ul. Skierniewickiej 14 – 3 pokoje w tym salon oraz dwie sypialnie, dwie łazienki, blisko komunikacja, cena rozłożyła się w naszym przypadku na 8 osób, więc koszta również nie wyszły duże.

A w warszawie odwiedziłam:

1. Złote Tarasy i okolice

ZT

2. Łazienki Królewskie

Ł1

Ł2

Ł3

Ł4

Ł5

3. Pałac Prezydencki oraz Trakt Królewski

PP

4. Stadion Narodowy

ST

DSC_0902

Mimo odbycia niepełnych zawodów żużlowych i rozgoryczenia m.in. 55 tys. kibiców, którzy byli na Stadionie Narodowym, jednodniową Warszawę uważam za udaną.

Polecam zakup biletu całodniowego w Warszawie – metro, autobusy i tramwaje, wszędzie dojedziesz 🙂

A jakie Ty masz ulubione miejsca w Warszawie? 🙂

Napisz komentarz