Zbliżają się święta, urodziny, bądź inne okazję, a My od razu łapiemy się za gotowe pudełko, bądź torebkę. 🙂 A może zróbmy drugiej osobie dodatkowy prezent, robiąc samemu pudełko? 🙂

Uwielbiam dawać prezenty i dodatkową frajdę sprawia mi zrobienie swojego opakowania na prezent.

Przygotujcie:

  • opakowanie po butach,
  • papier do pakowania prezentów,
  • przezroczysta taśma klejąca,
  • sianko ozdobne,
  • kokardka ozdobna/tasiemka,
  • prezent, który chcecie zapakować. 😉

Wybrałam pudełko o wymiarach 31,50 cm x 31,50 cm (zostało mi po butach z ccc), następnie przygotowałam papier oraz wstążkę o wymiarach 67 cm x 67 cm – na pudełko; oraz 42 cm x 42 cm – na pokrywkę.

Pudełko.

Na dwóch bokach, które są naprzeciw siebie przecinamy papier o szerokości o 1 cm dłuższy niż nasz bok. Na pozostałych dwóch bokach tniemy papier o wymiarach naszego boku.

DIY pudełko Gonić Marzenia

Jedną stronę papieru o dłuższym boku zaczynamy przyklejać do pudełka taśmą klejącą (możesz nakleić taśmę na papier i pudełko, albo od spodu papieru, aby nie byłą widoczna), następnie drugą stronę papieru o dłuższym boku naciągamy i przyklejamy taśmą klejącą. Kolejno tą samą czynność wykonujemy z papierem o krótszej długości.

Jeżeli chcecie zrobić pudełko z tasiemką, musimy sobie wymierzyć środek z każdego boku, a następnie przykleić z jednej strony taśmą klejącą (bok 1), naciągnąć i przykleić tasiemkę z drugiej strony pudełka (bok 3), tak, aby była dobrze dopasowana. Tą samą czynność trzeba powtórzyć z tasiemką na bokach nr 2 i 4.

DIY pudełko Gonić Marzenia

DIY pudełko Gonić Marzenia

Pokrywka.

Tak jak i w pudełku zaczynamy przycinać papier z dwóch stron naprzeciwko o 1 cm szerszy niż pokrywka oraz w pozostałych dwóch stron przycinamy papier o szerokości pokrywki. Przyklejamy taśmą klejącą najpierw boki o dłuższych wymiarach, a następnie o krótszych – pamiętajcie o naciąganiu papieru. Przyklejamy tasiemkę od jednego boku do drugiego również pamiętając o naciąganiu tasiemki, tą samą czynność wykonać z kolejną strona pokrywki.

DIY pudełko Gonić Marzenia

DIY pudełko Gonić Marzenia

DIY pudełko Gonić Marzenia

Prezent i dodatki.

Po zrobieniu pudełka czas na jego zawartość. Zawsze wrzucam ozdobne sianko – fajnie wygląda i jest to też miękka powierzchnia dla naszego prezentu.

Poniższa propozycja pudełka z prezentem to pomysł na prezent z okazji ślubu.

Zamiast kwiatów Para Młoda zażyczyła sobie wino, zamiast prezentów kopertę, a jako dodatek – drobiazg, szklane buteleczki, w których umieściłam trochę słodkości. 🙂

DIY pudełko Gonić Marzenia

DIY pudełko Gonić Marzenia

Nie zapomnijmy zrobić wstążek – parę małych, albo jedną dużą na naszych tasiemkach, aby nie było zbyt pusto.

DIY pudełko Gonić Marzenia

DIY pudełko Gonić Marzenia

Kolejna propozycja.

Kolejna propozycja prezentu dla bliskich, tym razem wersja dla całej rodzinki. 😉 Dla Tatusia piwko, dla Mamusi prince polo, a dla Maluszka skarpeteczki i body. 🙂

Zamiast wstążki użyłam ozdobnej kokardki.

Reakcja na prezent – bezcenna. 🙂

Pudełko DIY Gonić Marzenia

Często jest tak, że nie mamy pomysłu na prezent, chodzimy po sklepach i zastanawiamy się co kupić, a często wystarczy drobiazg, dany od serca.

Poświęćcie trochę czasu, spróbujcie zrobić coś sami, a daje to podwójną radość dania prezentu. 🙂

DIY pudełko Gonić Marzenia

omentarze

  1. Cudowne. Kiepsko u mnie z umiejętnościami manualnymi – i to kokieteria, serio nie idzie mi to 😉 – ale może to mi się uda. Tylko żeby mieć pewność, że zdążę przed świętami metodą prób i błędów będę musiała zacząć teraz. Super, ze dodałaś ten wpis wcześniej hahha:)

  2. Takie pudełka są mega urocze, czasami fajniejsze niż sam prezent, a zrobienie ich nie zajmuje dużo czasu ?

  3. Kiedyś miałam więcej czasu i chętnie robiłam pudełka na prezenty lub jakieś drobiazgi. Dziś niestety korzystam z gotowych. To były fajne czasy… Gratuluję wykonania. To zawsze miło dostać prezent tak ładnie zapakowany. Pozdrawiam

  4. Super pomysł. Zawsze na ostatnią chwilę szukam czegoś w co można zapakować prezent, a tu proszę, można wyszykować sobie takie eleganckie pudełko i być zawsze przygotowaną 😉

Napisz komentarz